pátek 2. prosince 2016

Elon Musk - Ashlee Vance

Příběh neobyčejného muže. Možná blázna řekli byste. Šílence, který má obrovkou vizi. Elon Musk chce spasit svět. Chce změnit zaběhnutá pravidla a namísto fosilních paliv se chce obrátit k energii z obnovitelných zdrojů. A to není vše! Musk chce osídlit Mars.

Při čtení knih o lidech jako je Elon Musk si prostě člověk musí položit otázku, kde sakra tito lidé berou všechnu tu energii. Energii stát v čele několika firem, jít stále kupředu, mít rodinu a žít na okraji srázu. 

Ano, můžeme říct, že Elon Musk vyhrál genetickou loterii a díky tomu stačí Muskovi několik minut spánku denně, je odolný proti stresu a nadprůměrně inteligentní. I pokud je toto všechno pravda, tak je jeho život tak trošku crazy. 

Na jeho hlavu se často snáší kritika, že to a to nejde. Sám Elon Musk často nestíhá termíny, respektive naprosto přestřeluje termíny, kdy by se daná věc mohla uskutečnit. Přesto jej stále jeho vize (na tomto místě je nutné podotknout, že vize je obraz konečného, tedy něčeho čeho nikdy nemusí být dosaženo, avšak je to ideál, kterému se chceme přiblížit) žene kupředu. Podobně jako Steve Jobs i Elon Musk žije v jiné realitě. V Muskově realitě je to vše uskutečnitelné. 

Hledáte-li inspirativní příběh, tak vám knihu u Elonovi Muskovi mohu jen doporučit. Ano, občas si řeknete, že ten člověk je tak trošku asociál a podivín. Kdyby ovšem nebyl, tak by zřejmě jen těžko dosáhl toho, čeho dosáhl.

Knihu zakoupíte v nakladatelství Jen Melvil Publishing zde.

Hodnocení: 5/5

Autor: Ashlee Vance
Počet stran: 384

Žádné komentáře:

Okomentovat