úterý 8. prosince 2015

Lídři jedí poslední - Simon Sinek

Čekáte, že budete číst o obědě a o tom, jak je důležité vždy strávit každou minutu produktivně? Omyl! Kniha Lídři jedí poslední, kterou v České republice vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishiong, není ani tak o samotné produktivitě práce, jako spíše o pracovním prostředí. 

Sinek pomocí případových studií popisuje, jak důležité je budovat pro zaměstnance bezpečné pracovistě. Pracoviště, na kterém se nikdo nebojí říct svůj vlastní názor a na kterém nikdo nepracuje s pocitem strachu z vyhození. Sinek ukazuje na příkladu několika firem, že péče o zaměstnance vede v dlouhém období k vyšší produktivitě práce a lepším výsledkům, včetně vyšší ceny akcií dané společnosti a tedy lepším výsledkům pro akcionáře. 

"Vše, co chcete vědět je, zda se s někým v zákopech budete cítit bezpečně."

Podstané je si uvědomit, že práce je důležitou součástí života drtivé většiny lidí. Pokud se tedy v práci nebudeme cítit bezpečně, tak to má zásadní dopad na celý náš život. Tento bludný kruh dále říká, že pokud se v práci necítíme bezpečně, tak se cítíme mizerně i doma a vracíme se do práce s tím, že se cítíme mizerně a nic nás nebaví. Odvádíme tedy mizerný výkon a tím méně se cítíme bezpěčně. 

Mnoho firem se po vzoru vlád zaměřuje na krátké období. Zajímá je tedy jen několik následujících let, nebo spíš letošek, tento měsíc, možná jen aktuální cena akcií. Proto často firmy sahají k masovému proupouštění a rychlým výsledkům, aniž by se soustředily na udržitelné podnikání, které jim v dlouhém časovém období přinese vyšší zisky. Sinek spatřuje právě v tomto chování firem zcela zásadní problém a v knize uvádí příklady firem, které se vydaly cestou nižšího zisku dnes za cenu dlouhodobé existence firmy, která bude generovat dlouhodobé zisky. 

Zajímá vás, jak vybudouvat dlouhodobě ziskovou společnost? Máte rádi případové studie? Jděte do toho! Tato kniha je určena pro vás!

Knihu zakoupíte v nakladatelství Jan Melvil Publishing zde.

Hodnocení: 4/5

Autor: Simon Sinek
Počet stran: 288


Žádné komentáře:

Okomentovat