pondělí 14. prosince 2015

23 kilo v kufru

7 kilo! Přesně tolik může maximálně mít můj batoh na další velké cestě, na kterou se chystáme. 

Znáte to, najdete dovolenou na webu, zaplatíte, zabalíte kufr, nasednete do letadla, poté do autubusu a už si jen užíváte. Prostě pohoda. Pokud je toto scénář vaší další cesty, tak kufr je správná volba. Umožní vám vše pohodlně zabalit a i přibalit nějaké ty nezbytnosti, jako šnorchl, skládací slunečník a lahev šampaňského :-). 

Ještě pře několika lety jsem přesně takto cestoval. A víte co? Bylo to prima, ale pouze do okamžiku, dokud jsme nezačali cestovat individuálně. Jakmile se s kufrem začnete tahat po městě, tak je to smrt. První hodinu si říkáte, je to ok. Po hodině a půl už máte ovšem chuť kufr zkopnou ze schodů a nechat jej tam se vším co v něm máte. Nedej bože, že se vám začne ošoupávat kolečko.... Říkáte si, to je tím kufrem, pro příště si koupím lepší kufr s pevnějšími kolečky. NE STOP. Nastane okamžik, kdy vám ti blázni s kufrem na zádech (pozn.red. krosnou) přestanou připadat divní. Přesně v ten okamžik si začnete říkat, vždyť to není zas tak strašné a dokonce to vypadá i jako celkem dobrý nápad. Vyzkoušíte, procitnete, pochopíte. 

Změna ovšem není jen v tom, že namísto zasebou na kolečkách potáhnete všechen svůj náklad na zádech. Změna je i v tom, že se z nějakých 20 - 35 kg dostanete na 10 - 15 kg. Najednou zjistíte, že to stačí a že čím více cestujete, tím více jste fascinováni tím, jak málo vám na cestách stačí. Zjistíte, že je to vlastně tak optimální a že jste naprosto spokojení. 

Pak přijde další prozření. Vyrazíte na prodloužený víkend jen s malým baťůžkem. Vyměníte komfort toho, že můžete mít každý den jiný outfit za komfort toho, že nemusít sebou nic tahat. Poté vyzkoušíte týdenní dovolenou s batůžkem a ono to funguje.

Co dál? Kam dále směřovat? Bude to fungovat u měsíční cesty? Doufám v to :-) Jaké jsou vaše zkušenosti?

Žádné komentáře:

Okomentovat