neděle 15. února 2015

Získej víc!

Většina z nás něco vytváří, něco prodává, s někým mluví… Vždy při tom záleží na to, zda danou aktivitu budeme považovat pouze za rutinní aktivitu a nutné zlo k získání peněz/zakázky/titulu/zaměstnání… a nebo, zda se vždy pokusíme udělat to co nejlepší a získat i něco navíc.

Život je nekonečné učení a zkoušení nových věcí. Občas je potřeba dokonce přehodnotit vlastní názory a zamyslet se nad názory protistrany. Co když na tom něco je? Co když ten člověk má pravdu? Co když se pletu? Pokud k jednotlivým událostem v životě budeme přistupovat z tohoto pohledu, tak můžeme získat daleko víc. Dané rutinní aktivity nás mohou posouvat dále a můžeme pomocí nich získávat nové vědomosti a dovednosti, které nám nemusí být ihned užitečné, ale dříve nebo později se mohou jako velmi užitečné ukázat.

Je to návyk. Návyk dle kterého se vždy budeme snažit všechno dělat na 100%. To neznamená, že to bude dokonalé! Znamená to, že to bude to nejlepší možné, co jsme schopni v danou chvíli předvést. Ve finále můžeme mít z prezentace mnohem víc než nového klienta, nebo získané informace. Můžeme získat od protistrany zajímavou zpětnou vazbu. A především nikdy nevíme, kdo další nás poslouchá/sleduje/všímá si nás, prostě kdo je za rohem a koho můžeme zaujmout! 

Ano vždy je zde možnost udělat danou aktivitu jen rutinně. Lze ovšem předpokládat, že taková činnost vás dříve nebo později omrzí a společně s ní vás omrzí …. (sportovat/vstávat brzy ráno/psát blog/chodit do práce/vzdělávat se/život!?). Snadno se stane, že člověk zapadne do šedého průměru a všechno mu bude připadat takové nějaké. Přitom stačí snažit se udělat jen o trošku víc. Neodmítat každou příležitost, protože nikdy nevíme, kam nám který člověk/článek/video… otevře dveře. 

Důležité je také jak nakládat s informacemi a kontakty, které získáme v průběhu každé týdne. Prezentoval vám někdo nějaký produkt? Produkt vás sice nezaujal daný produkt, ale daný člověk ano? Spojte se s ním na linkedin. Zaujala vás nějaká myšlenka v článku/prezentaci/videu.. Uložte si ji někam, kde ji jednoduše najdete! Já používám Evernote. Jednoduchý program, který mám vždy všude s sebou a dokáži snadno najít každou mylšneku/recept/postřeh, na který jsem někdy narazil. Tyto dva jednoduché kroky vám pomohou uchovat kontakty a postřehy a kdykoliv se k nim vrátit a dále je rozvíjet.

Věnujte 100% pozornost tomu, co dělá právě nyní a snažte se to udělat co nejlépe umíte! Buďte AWESOME :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat