čtvrtek 3. července 2014

Bez televize nepřežijete

Život bez televize? A co když se něco stane, jak se to dozvím? Co když bude třetí světová válka? A co můj oblíbený seriál? A co..... Tak dost, ono to skutečně všechno funguje i bez televize. V pradávných dobách, pár let zpátky, skutečně byla televize a rádio hlavními komunikačními kanály a to především při nenadálých událostech, ale stejně tak při sportovních akcích. Co noviny? Jsou pomalé, informace se k vám dostanou až druhý den.

Vezměme to popořádku. Důležité zprávy se dozvíte i bez televize. Existuje internetové zpravodajské vysílání, existují internetové zpravodajské servery a hlavně pokud se skutečně stane něco zásadního, tak se to dozvíte i když budete offline (pokud teda nebudete v jeskyni, kam nikdo nechodí:-)). 

Co se týká seriálů, většina jich je na internetu ke shlédnutí 24 hodin denně. Navíc nemusíte koukat na reklamy a ještě malý bonus - můžete si pustit více dílů za sebou. Skutečně, nemusíte čekat týden na další díl! 

Sport!? Drtivá většina hlavních sportovních událostí je přenášena online na některé z mnoha web stránek na internetu. 

Rozumím, nemáte připojení k internetu. V tom případě nevím, proč si tenhle článek čtete a jak jste se k němu vůbec dostali. Ale přesto existuje řešení i pro vás. Seriály si můžete půjčit na DVD a přehrát si je na PC a na fotbal/hokej/tenis... můžete chodit do hospody :-).

Mimochodem, kdo říkal, že jedinou možností, jak trávit volný čas je pozorování zpráv, politických diskusí, seriálů, filmů a sportovních přenosů?

Žít bez televize skutečně lze. Odměnou vám bude, že můžete naprosto přestavět obývák. Centrem místnosti najednou nebude menší či větší obrazovka, ale něco úplně jiného. Nemohu říct co, protože pro každého to bude něco jiného, co je pro vás tím důležitým. Najednou se z místnosti, kde to stále hučelo stane místnost ticha a klidu. A věřte mi, nezemřete. Ono to jde přežít ;-). A ještě jedno malé tajemství - většina filmů má svou knižní předlohu. Vytvořte si vlastní film s vlastními filmovými hrdiny ve své hlavě, uvidíte jak začnete být velmi rychle mnohem kreativnější.

2 komentáře:

 1. Naprostý souhlas :-)
  Je mi trochu líto, že teď místo televice nám v obýváku dřepí notebook který je středem pozornosti hlavně přítele :-D ale zase chápu, že ho nemůžu odstřihnout úplně když nechce....ale třeba k tomu naprostému tichu také jednou dojdeme ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky je to na člověku a druhý jej nemůže nutit. Faktem je, že televize je dobrý vynález, ale bohužel se mnoho lidí stalo otrokem tohoto vynálezu...

   Vymazat