neděle 27. dubna 2014

Služebník - James C. Hunter

Leadership znamená buzerovat lidi od rána do večera, občas i v noci a o víkendech a odměnou je, že vyděláte hodně peněz, budete povýšení a nikdo vás nebude mít rád. Myslíte si to? Někteří hlavní "hrdinové" knihy Služebník si to z počátku mysleli. Potřebovali změnu.

Vítejte v mnišském klášteře u Michiganského jezera. Jsou brzké ranní hodiny a vás čeká ranní bohoslužba. Že takto začíná "školení" na téma leadership? Ano!

Kniha Služebník vás vtáhne do děje. Budete si připadat jako jedna z postav týdenního "kurzu" o leadershipu. Žádné poučky! Žádné poučování! Naopak dialog, při kterém se učí i sám školitel. Pochopíte, že nesouhlasné narážky na to co si myslíte jsou v podstatě tím nejlepším co vás může potkat. Tím co vás dostane z komfortní zóny a to s čím se budete muset chtě nechtě konfrontovat. 

Přesto, že vše začíná ranní bohoslužbou, nikdo vás v knize nebude přesvědčovat, že musíte věřit v Boha. Co budete muset ovšem přijmout je, že leadership znamená konat ve znamení lásky. Je důležité porozumět tomu, co se pod termínem láska skrývá, jinak zabloudíte do slepé uličky. Láskou se myslí láska typu agapé, která představuje "lásku bez podmínek, tedy chování vůči ostatním bez ohledu na očekávání návratnosti citu." 

Hmm... to je všechno pěkný, ale co to vlastně znamená? Pod tímto termínem hledejte trpělivost, laskavost, pokoru, respekt, nesobeckost, odpuštění, upřímnost, oddanost a umění ocenit. Tedy přesně ty vlastnosti, které by měl mít leader, pokud chce být úspěšný. 

"Co si myslíme a v co věříme, má nakonec nepatrný dopad. Dopad má pouze to, co děláme."

Kniha Služebník je milým příběhem, který vás bude bavit. Občas vám šlápne na Achillovu patu a vy budete musel přemýšlet nad svými hodnotami a každodenním konáním. Občas pobaví a pohladí na duši. Pokud vás zajímá téma leadership - což by mělo, protože roli leadera v životě chtě nechtě budete s největší pravděpodobností muset zastávat (leader není jen ředitel korporace, ale také třeba trenér, rodič....) - tak vám mohu knihu jen doporučit. 

Za poskytnutí recenzního výtisku bych chtěl mockrát poděkovat nakladatelství Baroque Partners na jejichž webových stránkách knihu můžete získat. Přímí odkaz naleznete zde.

Hodnocení: 4/5

Autor: James C. Hunter
Počet stran: 188
Nakladatelství: Baroque Partners 
www.baroquepartners.cz


1 komentář:

  1. "Co si myslíme a v co věříme, má nakonec nepatrný dopad. Dopad má pouze to, co děláme." Nejlepší myšlenka, za to se třikrát podepisuju :)

    OdpovědětVymazat