úterý 25. března 2014

Chicago pohledem objektivu

Chicago - třetí nejlidnatější město Spojených států - rozhodně stojí za návštěvu. Strávil jsem zde necelé tři týdny a pokusím se vám přiblížit co se dá v Chicagu vidět. 

Nejvyšší budovou města je Willis Tower (do roku 2009 Sears Tower - většina obyvatel tento mrakodrap stále tak nazývá). Za 20 dolarů se během minuty dostanete až do 103 patra, odkud je fantastický výhled na celé město. Bonusem navíc je skydeck, neboli skleněná podlaha "vystrčená" ven z mrakodrapu ve 103 patře. Willis rozhodně stojí za návštěvu, je to neopakovatelný zážitek.




Druhým mrakodrapem, odkud je fantastický výhled na město je Hancock. Cena za výhled z horní patra je velmi podobná, ale o patro níže (96 patro) je restaurace, odkud je fantastický výhled na celé město "v ceně jídla :-)." My jsme si zde užili noční výhled na město, který je snad ještě více dech beroucí než denní výhled. Z fotky jsou patrné především nekonečné rovné silnice.


Jak jsem se již zmínil, ulice jsou rovné a na sebe kolmé, ve městě se vám tedy bude perfektně orientovat. Pohled na jednu z hlavních ulic - State street.


Úzké ulice mezi budovami slouží pro kontajnery a zásobování - v noci bych tam nechodil :-). Jedná z boční ulic na State street.



Chicagské divadlo.


Fazole - když se zeptáte místních proč zrovna fazole, nikdo vám asi neodpoví, ale mají jí rádi a patří mezi symboly města.


Srdce každého milovníka Simpsonů musí zaplesat, když uvidí school bus. Po Chicagu jich jezdí velké množství a skutečně vozí děti do školy. 



 Chicago je městem emigrantů a v podstatě na každém rohu naleznete čtvrť, která představuje symboly dané země. China town je zde opravdu China town.




Proslulá Chicagská universita je ohromující. Její kampus obsahuje snad vše na co si vzpomenete.



Chicago Blackhawks, jeden z nejlepších týmů v NHL. Takto se fanoušci radují, když domácí dají gól. 


 Milovníkům umění Chicago nabízí hned několik muzeí a galerií. My jsme navštívil Art institute, který mimo jiné ukazuje díla van Gogha nebo Moneta.


Významných hudebních klubů je Chicagu hned několik a strávit večer v jazz klubu stojí za to. Vstup vyjde většinou na 20 USD, za to získáte místo u stolu a můžete si tak užít jazz při skleničce a nebo na místě povečeřet.


 Nebaví vás jazz, umění ani hokej? A co zvířata? Chicago nabízí zoo zdarma a navíc Shedd akvárium (je na jiném místě než zoo) s velkým množstvím ryb a ostatních vodních potvůrek včetně delfínů a žraloků.





Chicagsko zoo - je mnohem menší než pražská, zdarma a většina zvířat je živějších.


Opravdu jen většina :-) :-) - některé přemohlo jídlo.


Na závěr dvě fotky ze sámošky - to opravdu stojí za to, takový výběr ovoce a zeleniny, ale i všeho jiného jsem ještě neviděl. Navíc jsem nenarazil na jediný plesnivý kousek ovoce nebo zeleniny!



Doufám, že jsem vás navnadil. Chicago rozhodně stojí za návštěvu.

2 komentáře:

  1. to, že tam není žádné plesnivé, to je spíš děsivé vzhledem k postřiku, který na ovoce museli použít.. nic co by si chtěl člověk strkat do pusy..

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ty jo nevím... většina ovoce a zeleniny byla v BIO kvalitě, některé sámošky tam mají jen BIO. Spíše jsem viděl tu skutečnost, že to neustále přebírali a ty nahnilé kousky prostě šli pryč, takže za svoje peníze si měl kvalitu a nebylo to dražší než u nás, kde za svoje peníze mám třetinu shnilou a nebo špatnou. Například banány měli rozdělené do kategorií - ready to eat (žluté, opravdu zralé) a 2-3 days (žlutozelené, které budou ready za 2-3 dny). U nás často vidím, že navážejí nové banány do obchodu a už jsou poločerné.... a nebo naopak totálně zelené. Polovina pomerančů je nás měkká a tak bych mohl pokračovat.

      Vymazat