čtvrtek 22. srpna 2013

Kam se schovalo štěstí

Mullah je na ulici před domem, leze po čtyřech a cosi hledá. Jde okolo jeho přítel a říká: "Mullahu co to hledáš?" Mullah odpoví: "Ztratil jsem klíče." Jeho přítel na to řekne: "Tak já ti je pomůžu najít." Po nějaké době přítele hledání klíčů začne unavovat a řekne Mullahovi: "Mullahu, tušíš aspoň, kde jsi ty klíče ztratil?" Mullah odvětí: "Ano, v domě." Zmatený přítel se ptá: "Tak proč, proboha, je hledáš venku?" A Mullah odpoví: "Protože venku je daleko více světla:" 

Absurdní!? Možná vám to tak zní. Možná vám tento příběh přinesl úsměv na tvář. Možná téma k zamyšlení. 

Většina lidí touží v životě po štěstí. Bohužel jej však často hledáme venku a když jej nenacházíme, viníme stát, politiky, zákony, ekonomickou situaci, rodinu, přátele, partnera, domácí mazlíčky, počasí... za to, že nejsme šťastní. Mohou za to skutečně všechny tyto vnějškové věci? Řada lidí říká: "Kdybych měl víc peněz, byl bych šťastný." Je tomu skutečně tak? 

Proč tedy řada velmi bohatých a dobře vydělávajících lidí končí na drogách, alkoholu a nebo si dokonce sáhnou na vlastní život? A proč jiní, kteří nemají v podstatě nic, jsou velmi šťastní? Neříkám, že cestou ke štěstí je zbavit se všeho a odstěhovat se do jeskyně. Spíš je potřeba si uvědomit, že štěstí je nutné hledat někde jinde.

Hledat jej tam, kde je občas tma a kam občas vůbec nevidíme. Jinak bychom mohli skončit jako Mullah.

Žádné komentáře:

Okomentovat