středa 5. června 2013

Udělám to až....

Udělám to až zítra, až bude hezky, až v pondělí, až.... Znáte to? Můj táta vždycky říká "až naprší a uschne a vyrostou fialky." Jak trefné. Na Facebooku dokonce existuje skupina, která se jmenuje udělám to až zítra a má okolo 4500 "lajků." Přitom "udělám to až" je nebezpečná výmluva, která vede k nekonečnému odkládání.  Většinou, když to uděláte až zítra, tak zítra toho budete mít hodně, takže to uděláte až po neděli a potom na to zapomenete a potom.... a sakra už hoří termín. Co tedy s tím zakletým "až" provést?

Nejlépe zapomenout, že nějaké slovo "až" vůbec existuje. Jednoduché pravidlo říká, udělej si seznam úkolů a neúprosně jej plň od toho nejdůležitějšího. Takzvaný to-do list, který mně osobně perfektně funguje, ale nesmí si člověk lhát sám sobě. Ideální je udělat si takový systém, kterému budete 100% důvěřovat a nebudete ho systematicky obcházet, vzpomeňte na pravidlo "nevynechat dvakrát v řadě." Tedy mít místo (papírové nebo elektronické), kam budete psát všechny úkoly, které máte a ty klíčové, které je potřeba udělat jednoduše uděláte jako první. Ideálně hned ráno, pokud je to alespoň trochu možné, protože poté vám nebudou vrtat hlavou celý den a vy se budete po zbytek dne cítit jako vítěz.

Pokud se tohoto pravidla budete držet, tak vás čeká neuvěřitelná odměna, budete ulehat do postele s pocitem, že je všechno hotovo nebo alespoň, že je všechno pod kontrolou. Výsledkem je klidnější spaní a spokojenější život. V opačném případě vás stále bude trápit kouzelník Až a ten umí člověku pěkně znepříjemnit život. 

Žádné komentáře:

Okomentovat