sobota 8. června 2013

Američtí studenti - v čem jsou jiní

Strávil jsem týden se studenty z USA v rámci mimosemestrálního kurzu na VŠE a byl jsem příjemně překvapen. Pracovali jsme společně na foundrasingovém plánu pro Nadaci Jedličkova ústavu. Úzká spolupráce nám umožnila navzájem se trochu poznat a porozumět tomu co je u nás a u nich jinak.

První v čem jsou Američtí studenti jiní je jejich nadšení. Pro středoevropana občas až přehnané, ale skutečně jsou ze všeho nadšení a když říkám ze všeho, tak myslím skutečně ze všeho. Další rozdíly? Jsou zapálení pro věc, chrlí nápady jeden za druhým, jsou velmi tvořiví, nebojí se překážek, nic není problém. Lze to shrnout pod pozitivní přístup k životu a snahu vždy najít řešení. Právě tyto vlastnosti mnoho lidí postrádá. Často slyším, tohle nejde protože... Jakmile takovouto výmluvu někdo řekl, tak US studenti neřekli ok, ale řekl a co to tedy zkusit udělat takto? Jednoduše řečeno vždy hledali řešení.

Takže, až příště něco nepůjde, zkuste se na to podívat z jiného úhlu, zkuste nad tím přemýšlet třeba i trochu bláznivě, ono z toho něco vypadne. Zjistíte, že to nějak půjde a jakmile začnete vidět jiná řešení namísto samých zdí před vámi, svět se změní jednou a na vždy. Najednou nic nebude tak velký problém a řešení vám začnou automaticky naskakovat v hlavě.

Žádné komentáře:

Okomentovat