středa 17. dubna 2013

Nikdy nevynechte dvakrát v řadě

Pravidlo nikdy nevynechte dvakrát v řadě je na první pohled velmi prosté a jednoduché, ale při samotné aplikaci se může stát problematickým a pro někoho takřka nedosažitelným jej dodržet. Co toto pravidlo znamená? Pokud máte naplánovány kroky vedoucí k vašemu cíli, nikdy nesmíte vynechat dva dny v řadě. Například pokud máte naplánovaný trénink na pondělí, středu a pátek, tak nesmíte vynechat středu a pátek. Pokud vynecháte středu je nutné se soustředit na páteční trénink a nevynechat jej. Jestliže se snažíte být pozitivní a dnes jste nadávali na vše kolem vás, ujistěte se, že zítra budete pozitivní.

Nejsme dokonalí a toto pravidlo počítá s naším přirozeným sklonem vynechávat jeden a poté i druhý den. Pokud vynecháte pouze jeden den, tak by vás to z vašeho směřování nemělo vykolejit. Pokud však vynecháte dva dny, tak brzy z toho budou tři dny, poté celý týden a už se vezete. Sám vím, jak je poté těžké vrátit se zpět. Při vynechání jednoho dne to jde snadno, při vynechání týdne už je to těžší. 

Vždy se dá samozřejmě začít znovu. Každý den je v podstatě takový jeden mini život, přesto je jednodušší udržet se na správné cestě a řídit se tímto pravidlem. Pokud jste tedy včerejšek vynechali a dnes se vám nechce, tak překonejte lenost, řekněte si proč to děláte a pusťte se do toho. Pocit z dokončeného úkolu stojí za to.

1 komentář:

  1. Velmi moudré a praktické pravidlo.

    OdpovědětVymazat