sobota 16. března 2013

Příběh o dvou farmářích

Dnes vám budu vyprávět příběh. Příběh o dvou farmářích, kteří mají rozlehlá osetá pole. Naneštěstí nastalo období sucha, které představuje pro farmáře velký problém. Oba farmáři zoufale potřebují déšť pro svá pole. Pokud nepřijde déšť hrozí farmářům, že přijdou o veškerou úrodu, která je jediným zdrojem jejich obživy. 

První farmář nadává od rána do večera na počasí. Občas zběsile pobíhá po svém poli a kleje. Druhý farmář mezitím své pole obdělává. Kypří půdu a připravuje pole na déšť. Ví, že pokud to neudělá, tak veškerá voda, která spadne z nebe vytvoří louže a rostlinám spíše uškodí, než pomůže. Navíc v takovém případě většina vody jen odteče z pole po ztvrdlé zemi pryč. 

Lidé, kteří jsou "lovci příležitostí" většinou  hledají svatý grál a nadávají na okolnosti, chovají se jako první farmář. Strategičtí podnikatelé ví, že svatý grál je v nich. Ví že okolnosti byly, jsou a budou a že se na ně nemohou vymlouvat a také ví, že právě v období sucha je potřeba vynaložit nejvíce úsili, aby po období dešťů mohli sklízet. 

Žádné komentáře:

Okomentovat